Honoring Outstanding Students
Academic Excellence Award for Fraternities
FarmHouse - Ryland Spitzer
Academic Excellence Award for Sororities
Alpha Gamma Delta - Hillary Barron
Academic Honor Award in Physical Education
La'Tasha Shree' Morgan
Alpha Epsilon Delta Award
June Wolford
Alpha Phi Sigma Distinguished Honors Graduate Prize
Hannah Rose Wiggins
Art and Design: Award of Outstanding Scholarship and Achievement in Fine Arts Award
Karvarus Moore
Bernard E. Williams Award
Logan Hay
Beta Beta Beta Leadership and Scholarship Award
Tiffany Taylor
Center for Design, Technology and Industry Award for Excellence in Design
Alaina Hornberger
Chelsea Rae Huggins Memorial Psi Chi Award for Outstanding Scholarship in Psychology
Pratibha Gautam
Delta Sigma Pi Scholarship Key
Olivia Walleser
Dennis Lee Bowden Computer Science Award
Ahmed Elgendy
Emma Coburn Norris Peak Award
Isaiah Eller
G. Ray Mathus Memorial Award
Charles J. Taylor
Georgia Irene Gill Davis Award
Kelsey Shae Martin
James A. Whiteside, M.D. Eminent Scholar Award
Carolyn "Molly" Pearce
James F. O'Neal Mathematics Education Award
Madison Brown
John M. Long Achievement Award
Michaela McCall
Leonard Y. Trapp Memorial Award
Joanna Ellis
Modern Language Award
Hannah Bednar
Nathan Alexander Memorial Phi Alpha Theta Scholastic Award
Cori Ann Horton
Outstanding Freshman Award
Addison Brooke Meeks
Outstanding Graduate Political Science Student of the Year - MPA
Lauren Maloney-Grantham
Outstanding Human Services
Claudia Darela Martin
Outstanding Music Graduate Award
David Allen Deacon
Outstanding Senior in Journalism and Communication Award
Zachary Henson
Outstanding Student Award in Exercise Science
Graham Adams Kercher
Phi Kappa Phi Outstanding Junior
Allen Henry
Phi Kappa Phi Outstanding Senior
Justin C. Lunsford
Pi Mu Epsilon Excellence in Leadership Award
Uttam Bhetuwal
Ray S. Baggett, Ed. D., ATC Memorial Scholarship
Savannah Claire E. Morgan
RH Ervin Award
Sarah Taylor
Scholars Award
June Wolford
Sigma Tau Delta Award
Emily Foster
Sigma Theta Tau, Iota Theta Chapter Outstanding Nursing Student
Casey Elaine Dunn
The Award of Excellence in Dance Artistry an Scholarship
Brooke Whigham
The David Dye Award for Excellence in Theatre Artistry and Academics
Miche' Smith
The Dr. Sam Shelton Undergraduate Political Science Award
Ambra Dell'Oste
The Green Humanitarian Award
Alicia Whittington
The James F. Rinehart Award
Billy Wayne Hines
The Lambda Alpha Epsilon Criminal Justice Award
Michael Krunosky
Virgil L. Collins Mathematics Award
Adhiraj B. Roka
W.P. Lewis Award
Brooke Rathburn
Not Pictured
Best Graduate Research Scholar Award
Caroline George Fletcher
Nolan C. Hatcher Outstanding International Student Award
Abena Prempeh Adaboh
Outstanding HSTM Student Award
Perry Metzler
The Dr. Charles A. Watson Research Award
Jacob C. Schrader
William R. Denison Choral Excellence Award
Nathan Christopher Stroud